Kolaylıkla Yapabileceğiniz İki Şiş Patik Modeli

Merhaba sevgili ziyaretçilerim. Bugün sizlere örgü modelleri arasında kolaylıkla yapabileceğiniz iki şiş patik modelini anlatacağım. Patiğin yapımı oldukça kolaydır, yeni başlayanlar dahil herkes kolaylıkla yapabilir.

Bu patiği yapmak için herhangi bir markanın ipini kullanabilirsiniz. Bu yazıda anlatacağım modelde mavi renk tercih edilmiştir. Tercihen sizlere önerdiğimiz ip numarası 11’dir. Şiş için kullanacağınız numara da 3 olabilir. Patikte bir ters bir düz şeklinde gidilerek Selanik şeklinde örgü örülmektedir.

Örgüye başlarken 86 ila 90 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Kendi örme şeklinize ve parmağınıza göre buna siz karar verebilirsiniz. Şunu da eklemeliyim ki, kullanacağınız şiş modeli telli veya normal düz şişlerden olabilir; hiç fark etmez.

İki Şiş Patik Modeli Yapım Aşamaları:

  • İlk olarak 86-90 arasında ilmek atmanız gerekir.
  • İlmekler atıldıktan sonra, 9 sıra haroşa olana kadar düz bir şekilde örgüye devam edilir.
  • 9 sıra haroşa yapıldıktan sonra artık modeli örmeye başlayabilirsiniz.
  • Örgüye başlarken, ilk başta ipi örmeden alınız. Devamında ise bir ters, bir düz şeklinde ilerleyerek sırayı tamamlayınız.
  • Bir sırayı tamamladıktan sonra artık Selanik modelini örmeye başlamanız gerekmektedir. Toplamda 11 sıra buğday başağı olacak şekilde selanik örgüsü örülür.
  • Tüm sıralar tamamlandıktan sonra 30’ar bölümden toplam 90 sıra olacak şekilde örgü üç bölüme ayrılır.

Bu örgü modelinin tüm aşamalarını adım adım takip etmek ve görerek yapmak için aşağıya bıraktığım videoyu izleyebilirsiniz. Youtube üzerinden “Ayşe’nin Örgüleri” kanalını takip ederek, bunun gibi birçok modele ulaşabilirsiniz.

Ayşe hanımın emeğine sağlık diyorum. Gerçekten oldukça basit bir anlatım ile çok güzel patik örülüşünü bizlere anlattı. Kendisine teşekkür ediyorum, sizlere de keyifli örgüler diliyorum.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Trendyol indirim kuponu bedava 2022 bu şekilde kazanılır...
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.