2023’te En İyi 10 Seçenek

Yağlı ciltler için en iyi yüz temizleyicileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağı kaydırın. Dr. Kendall Roehl, MD, FACS ve Houston’da bulunan bir dermatolog, “Bu ürünlerin çoğu o kadar yaygın ki, eczaneye gittiğimizde unutması kolay oluyor. Bu ürünler neredeyse her yerde bulunabilir ve sürekli olarak nem dengesini koruyarak cildimizdeki fazla yağı kontrol edebilirler” diyor.

Yağlı Cildin Nedenleri
Cilt tipiniz genellikle doğuştan gelir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, bu, bezlerinizin fazla sebum (yağlı veya yağlı bir madde) ürettiği anlamına gelir. Sebum cildinizi doğal olarak nemli tutmak için vardır. Ancak fazla sebum ile sonuçlanarak parlak görünümlü, yağlı bir yüze sahip olursunuz. Genetik yatkınlığın yanı sıra, yağlı cilt hormonal değişiklikler, beslenme, stres ve nem gibi nedenlerle de meydana gelebilir. Yağlı cildi ele almanın bir yolu düzenli olarak yıkamaktır. Ancak yüzünüzü ne sıklıkla yıkamalısınız? Ne sıklıkta çok sık yıkamak zararlıdır? Bunları bir sonraki bölümde tartışalım.

Yağlı Cilde Sahipseniz Ne Sıklıkla Yüzünüzü Temizlemelisiniz?
Genel bir kural olarak, yüzünüzü sabah, akşam ve egzersizden sonra yıkayın. Yağlı ciltler için nazik, köpüklü bir temizleyici kullanın. Sert veya agresif formüller cildinizin sağlıklı nemini alır ve sizi kuru ve cansız bırakır. Eğer gün boyunca yağlılık sorunu yaşıyorsanız, düzenli yüz yıkamalarından sonra bile, gerektiğinde yağ kontrolü nemlendirici kullanın veya yüzünüzü nemlendirici bir mendille silin. Ancak, yüzünüzü her yıkadığınızda nemlendirin. Ayrıca yüzünüzü haftada üç kez peeling yaparak gözeneklerinizdeki fazla yağı, kir ve pislikleri temizleyebilirsiniz. Peki, hangi temizleyiciler size en iyi mat sonuçları verecek? Aşağıda yağlı ciltler için en iyi temizleyicilerin bir listesini derledik. İşte bakın!

En İyi Yüz Yıkama ve Temizleyicileri Yağlı Ciltler İçin
1. Cetaphil Pro DermaControl Yağ Giderici Köpük Yıkama 4.4
Eğer bir eczane formülü arıyorsanız, bu en iyi seçenek. Cetaphil Pro DermaControl Köpük Yıkama, ciltten kiri, fazla sebumu ve makyajın tüm izlerini temizleyerek sizi tertemiz bir cilde kavuşturur. Bu günlük yüz yıkama tüm gün boyunca yüzünüzü yağsız tutar.
Avantajlar
Klinik olarak kanıtlanmış formül
Komedojenik değil
Hipoalerjenik
pH dengeli formül
Tüm yaşlar için uygun
Paraben içermez
Parfüm içermez
Dezavantajlar
Yok

2. Youth To The People Superfood Temizleyici 4.6
Bu temizleyici, 2019 Allure Reader’s Choice Award’ın kazananıdır. Klinik olarak kanıtlanmış içerikleri ile yağlanma, kırışıklık, matlık ve ince çizgiler gibi cilt sorunlarını ele alır. Jel bazlı formülü cildiniz için güçlü ama bir o kadar da naziktir. Bu yağlı cilt tipleri için nazik temizleyici, sağlıklı bir cilt bariyeri ve cilt dokusu sağlar.
Avantajlar
Paraben içermez
Sülfat içermez
Formaldehit salınımı yapmayan madde içermez
Alkol içermez
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir
%100 vegan
Geridönüştürülebilir ambalaj
Dezavantajlar
Yok

3. Neocutis Neo-Cleanse Peeling Cilt Temizleyici 4.5
Bu temizleyici cildinizi nazik bir şekilde yeniden şekillendirir. Nazik peeling formülü cildinizde rahat hissettirir ve normalden yağlı ciltlere uygundur. Bu hafif temizleyici, cildinizin doğal yağlarını çıkarmayı önleyen gliserin gibi bir ana madde içerir. Bu temizleyiciyi kullanmadan önce misel suyla başlayabilir ve en iyi sonuçlar için yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. İkili temizlik ağır makyajı çıkarmaya yardımcı olacaktır. Ancak içindeki AHA (glikolik asit) cildinizin güneşe karşı hassasiyetini artırır. Bu temizleyiciyi kullandıktan sonra güneş kremi uygulamanız gerekmektedir.
Avantajlar
Dermatologlar tarafından test edilmiştir
Yapay renk içermez
Yapay koku içermez
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir
Sülfat içermez
Boya içermez
Dezavantajlar
Yok

4. Burt’s Bees Soap Bark & Chamomile Derin Temizlik Kremi 4.7
Tamamen doğal ürünler kullanmayı seviyorsanız, bu sizin için ideal bir temizleyicidir. Bu, yüzünüzden kiri, makyajı ve fazla sebumu tamamen temizleyen %99.9 doğal bir krem temizleyicidir. Bu uygun fiyatlı yüz yıkama ürünü, cildinizi yumuşatmak ve uzun süre tazelik hissi vermek için papatya ve aloe vera özleri gibi ana maddeler içerir. Bu, yağlı cilt tipleri için ideal bir seçenektir. Eğer hala emin değilseniz, bu papatya-aloe vera temizleyiciyle ilgili dürüst bir incelemeye göz atın.
Avantajlar
Paraben içermez
Fitalat içermez
Petrolatum içermez
SLS içermez
İrritasyona neden olmaz
Tüm cilt tipleri için uygundur (çok hassas cilt dahil)
Dezavantajlar
Yok
Pro İpucu
Bu temizleyiciyi bir yüz bezi ile uygulayarak yüzünüzü nazikçe temizleyin, ardından cildinize tamamen faydalarını korumak için cildinizi hafifçe kurulayın.

Neden Satın Almaya Değer Olduğunu Düşünüyoruz
Bu ürün Amazon’da 795’den fazla olumlu yorum topladı ve sayı hala artıyor.

5. Natural Outcome Yağlı Cilt Temizleyici 4.1
Natural Outcome Yağlı Cilt Temizleyici, yağlı ve akneye eğilimli cildi peeling yapar, gözenekleri temizler ve akneleri önler. Bu peeling temizleyici, cildin üst tabakasını sağlıklı tutmaya yardımcı olan doğal bir temizleme yağı olan üzüm çekirdeği özütü gibi bir ana madde içerir. Narenciye meyvesi özütü cildi temizler, uyarır ve yenilerken, çay ağacı özütü akneye karşı savaşır ve yağlı cildi kontrol altına alır.
Avantajlar
Paraben içermez
Fitalat içermez
Sülfat içermez
Vegan
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir
Boya içermez
Doğ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir