Binali Yıldırım: Türkiye’nin yüzyılı yeni yüzyıl olacaktır.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir’deki ziyaretleri sırasında Kınık Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Sadık Doğruer’i makamında ziyaret eden Yıldırım, ilçede yapılan öğretmenevi ve halk eğitim merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış programında İzmir Valisi Süleyman Elban, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı’nın ardından konuşma yaptı. Yıldırım, öğretmenevinin birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek bir yapı olduğunu belirterek, Kınık’ın en büyük ve gösterişli binası olduğunu söyledi. Yaptıkları her işin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ve insanlara hizmet etmenin önemli olduğunu vurguladı.

Yıldırım, İzmir ve Türkiye genelinde önemli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi. 9 Eylül’ün İzmir’in kurtuluş günü olduğunu ve bağımsız cumhuriyete giden yolun başladığı gün olduğunu hatırlattı. Aynı zamanda bu günü şehitleri anma günü olarak da kutladıklarını belirtti. Yıldırım, okulların açıldığını ve 20 milyon öğrencinin eğitime başladığını ifade ederek, tüm öğrencilere başarılar diledi. Öğretmenlere de kolaylıklar diledi.

Belediye Başkanı Sadık Doğruer ile birlikte yaptıkları önemli işlere değinen Yıldırım, Kınık’a doğal gaz, gençlik merkezi, TOKİ’ler, devlet hastanesi ve üniversite gibi birçok hizmetin yapıldığını söyledi. Yolların da düzgün olduğunu vurguladı. Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesinde sadece Kınık değil, İzmir ve tüm Türkiye’nin birçok noktasında hizmetlerin yapıldığını belirtti. Yaptıkları eserlerle her köşenin dolu olduğunu ve bu eserlerin Türk milletine güç verdiğini söyledi.

Yıldırım, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla bir araya geldikten sonra ilçeden ayrıldı. Türkiye’nin yüzyılı olduğunu ve 2024 Mart’ta yapılacak seçimlerin bu vizyonu göstereceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir