CHP, Mehmetçik’e atılan iftirayı kabul etti! Skandal EOKA savunması

CHP’li Tanrıkulu’nun daha önce de tepki çeken açıklamalarından sonra bu sefer iftira çıtasını daha da yükselterek, “15 köylüyü helikopterden atan, köyleri yakıp bombalayan bu TSK değil mi?” dedi.

Skandal sözler sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatılırken, gözler ise CHP’nin MYK’sındaydı.

Toplantının ana gündem maddesinin Tanrıkulu’nun açıklamaları olması beklenirken, MYK üyelerinin bu konuda tek bir söz bile söylemediği ortaya çıktı.

TSK’ya iftirayı sahiplendiler

Öte yandan Tanrıkulu’nun iftiralarına bir destekte CHP Milletvekili Yüksel Taşkın’dan geldi. Geçmiş dönemde adı sık sık FETÖ ile anılan ve “Kemalizm ırkçılıktır” sözü ile gündem olan Taşkın, Tanrıkulu’nun iftiralarını “ifade özgürlüğü” olarak tanımladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden, “Tanrıkulu kimseye hakaret etmeden eleştirilerde bulundu” diyen Taşkın’a vatandaşlardan tepki yağdı.

“Dört dörtlük video”

TSK’ya yönelik büyük iftirayı MYK’da halı altına süpüren CHP’de bir başka skandala ise Parti Sözcüsü Faik Öztrak imza attı.

Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Öztrak, CHP’nin 100. kuruluş yıl dönümü sebebiyle hazırlanan ve içinde EOKA’lı teröristlerin yer aldığı videoyu savundu.

“Bu videoyu revize edecek misiniz?” sorusunu yanıtlayan Öztrak, “Niye revize edelim? Çok güzel, dört dörtlük video” sözleriyle hayrete düşürdü. Videoda yer alan fotoğrafta EOKA’lı teröristler, Türk bayrağını ele geçirerek zafer pozu veriyordu.

Öztrak, o fotoğraf ile “Türk bayrağının Kıbrıs’a nasıl dikildiğini anlattıklarını” savunarak bir kez daha şaşkınlık yarattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir