Çikolatayı bir de böyle deneyin: Çikolatalı Mousse Tarifi

Çikolatalı mousse pek bilinmeyen ancak lezzetiyle kendine hayran bırakan bir tattır. Çikolata her haliyle muhteşem bir yiyecektir. Ancak çikolatalı mousse pastası gerçekten ayrı bir lezzettir. Çikolatalı mousse kalori artmasına neden olabilir. Her şeye rağmen çikolatalı mousse pasta tarifini okuyarak, muhteşem lezzetin tadına bakmalısınız. Haydi hep birlikte çikolatalı mousse tarifine geçelim.

Çikolatalı Mousse Malzemeleri

Çikolatalı mousse için gerekli malzemeler şunlardır; 1 paket krema, 170 gram bitter çikolata (sütlü ya da beyaz çikolata da olabilir, tercih sizin),  1 yumurta sarısı, 1 çay bardağından 2 parmak eksik süt, süslemek için fıstık, fındık vb… birçok malzeme kullanabilirsiniz. Tamamen sizin damak tadınıza kalmış.

Çikolatalı Mousse Tarifi

Çikolatalı mousse tarifi; süt ve 1 paket kremanın yarım çay bardağı kadarı ayrılarak kalanı cezveye alınır ve karıştırılır. Süt ve krema kenarlardan kaynayınca ocaktan alınır.

Karışım yavaş yavaş çırpılmış yumurta sarısına eklenir ve bu sırada hızla çırpılır. Çikolatalar da karışıma eklenip eriyene kadar karıştırılır. Sonrasında kenara alınıp soğuması beklenir. Soğukluğun oda sıcaklığına gelmesi yeterlidir.

Geri kalan krema derince bir kaba alınarak mixer ile sürekli çırpılır. Traş köpüğü kıvamına gelene kadar çırpılmaya devam edilir. Bir püf nokta olarak şunu söyleyebilirim, krema kolay kıvam alsın diye çırpacağınız kabı da buzdolabında önceden soğutabilirsiniz. Ardından çikolatalı karışıma eklenir. Spatula ile aşağıdan yukarıya doğru karıştırılarak birbirine yedirilir. Bu aşamada sakın çırpıcı kullanmayın. İstenen kıvamı elde edemezsiniz. Son olarak mousse kuplara aktarılır ve birkaç saat soğutulup servis edilir.

Çikolatalı mousse tarifini videoya bakarak yapmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Emek verip videolu tarifi hazırlayan Youtube’deki Happyfoodss kanalına çok teşekkür ederiz.

çikolatalı mousse pasta.
çikolatalı mousse kek.
çikolatalı mousse pasta tarifi.
çikolatalı mousse kek tarifi.

İlginizi Çekebilir: Çok Kolay Muhallebili Gelin Çantası Tatlısı Tarifi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evde Burma Kadayıf Tatlısı Tarifi
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.