Çilekli Kahvaltılık Smoothie

Serin, kremsi ve lezzetli – çilek ve portakal suyuyla yapılan bu vitamin dolu smoothie sadece harika bir tada sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda size kalıcı enerji vermek için protein ve lifle de doludur.

Bu evde smoothie’leri seviyoruz. Yapması kolay, taşınabilir ve çok yönlü, güne her zaman smoothie tariflerimden biriyle başlıyoruz.

Oğullarım şimdi 6 ve 8 yaşında, ancak daha 8 ay gibi erken bir zamanda onları tam yağlı yoğurtla yapılan smoothie’lerle tanıştırmaya başladık. Kalan meyveleri kullanmak için ideal olan smoothie’ler, size kalıcı enerji verecek vitaminler ve besinler ile dolu bir bardakta kahvaltıda ideal ürünlerdir.

En son, buzdolabında kalan portakal suyunu kullanmak için çilekli portakal proteinli smoothie tarifi hazırladım. Keskin turunçgiller, tatlı ve sulu çilekleri dengelemek için mükemmel miktarda asitlik ve fermuar sağlar.

Meyve Ekleme:

Çilek mevsimi değilse, donmuş çilek kullanmaktan çekinmeyin. Aslında, her Haziran yerel çilek çiftliğimizi tüm yıl boyunca smoothielerde kullanmak üzere 10 pound çileği dondurmak için gidiyoruz.

Doğal tatlılık için olgun bir muzda harmanlamayı seviyorum. Doğal olarak tatlı olan olgun meyvelerle başladığınız sürece bal gibi ek şeker eklemenize gerek yoktur. Dondurulmuş meyveler kullanılabilir ama o zaman çok fazla buz eklemem.

Profesyonel İpucu: Ne zaman bir demet muzun tadını çıkarmadan kahverengileşen muz olsa, soymayı, doğramayı ve plastik, yeniden kapatılabilir bir poşete koymayı seviyorum. Ardından önümüzdeki haftalarda dondurulmuş muz küplerini smoothielerimi tatlandırmak için kullanacağım.

Portakal Suyu Yerine Bütün Bir Portakal Kullanabilir miyim?

Evet kesinlikle! Bütün bir portakal daha da iyidir çünkü lifin tamamını meyveden alırsınız.

Önceden hazırlık:

Tadını çıkarmayı planlamadan önce bu smoothieyi 30 dakikadan daha uzun süre önce yapmanızı tavsiye etmem. Bununla birlikte, sabahları zamandan tasarruf etmek için, tüm malzemeleri bir gece önce karıştırıcıya koyabilir, karıştırıcıyı malzemelerle dolu bir gece boyunca soğutabilir ve ardından sabahları karıştırabilirsiniz.

Vegan seçeneği:

Evet. Bu smoothie vegan yapılabilir. Yoğurdu tam yağlı hindistan cevizi sütü veya su ile değiştirin.

Tarifi

3 Strawberry Sunrise Breakfast Smoothies

Çilekli Kahvaltılık Smoothie

Serin, kremsi ve lezzetli – bu vitamin dolu smoothie sadece harika bir tada sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda size kalıcı enerji verecek protein ve liflerle de doludur.

Malzemeler

1x2x3x
  • 2 bardak çilek
  • 1 muz
  • 1 bardak portakal suyu
  • 1 su bardağı vanilyalı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı keten tohumu küspesi
  • ½ çay kaşığı tarçın
  • 2 avuç buz

Talimatlar

  • Tüm malzemeleri yüksek hızlı bir karıştırıcıya koyun ve pürüzsüz olana kadar püre haline getirin.
  • Büyük bir bardakta servis yapın ve keyfini çıkarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir