Coco Gauff, 2023 yılında ABD Açık kadınlar teklerinde şampiyon oldu.

2023 Amerika Açık tek bayanlar finalinde, Coco Gauff Aryna Sabalenka’yı 2-6, 6-3, 6-2’lik setlerle yenerek şampiyon oldu. Bu büyük zaferle Coco Gauff, kariyerindeki ilk Grand Slam şampiyonluğunu elde etti. Maç, New York City’deki Arthur Ashe Stadyumu’nda gerçekleşti.

Mücadelede ilk seti Aryna Sabalenka 6-2 kazanarak öne geçti. Ancak 19 yaşındaki Coco Gauff, ikinci sette toparlandı ve 6-3’lük skorla seti kazanarak durumu 1-1’e getirdi. Karar setinde ise Coco Gauff üstün bir performans sergileyerek 6-2’lik skorla seti ve maçı kazandı.

Coco Gauff daha önce 2022 yılında Fransa Açık’ta final oynama başarısı göstermişti, ancak o finalde Polonyalı Iga Swiatek’e mağlup olarak ikinci olmuştu. Bu sefer ise Coco Gauff, Aryna Sabalenka’yı yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Bu büyük zaferiyle Coco Gauff, tenis dünyasında adını duyurdu ve gelecek için umut vaat etti. Genç yaşına rağmen gösterdiği başarılı performanslarla tenis dünyasında büyük bir iz bırakan Coco Gauff, gelecek turnuvalarda da dikkat çekeceğe benziyor.

Bu haber Anadolu Ajansı (AA) tarafından yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir