Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi – 2022

Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi hangisidir? Söz konusu cilt bakım olduğunda, özellikle güneş ışınlarının vücut üzerinde tahribata neden olacağını hatırlamak gerekir. Oluşabilecek hasarlardan korunmanın da en önemli yöntemi güneş kremi kullanmak olacaktır. Birbirinden farklı çeşitleri bulunan bu kremlerin cilt tiplerine göre kullanım şekilleri farklılık gösterebilir.

Eğer cildiniz için en uygun güneş kremini seçmekte güçlük çekiyorsanız, özenle hazırladığımız en iyi güneş kremi yazımıza güvenebilirsiniz. Pek çok güneş kremi modeli hakkında bilgi edinebileceğiniz bu içerikte ürün özelliklerine, fiyatlarına ve kullanıcıların değerlendirmelerine de göz gezdirebilirsiniz.

Doktorların Önerdiği En İyi 5 Güneş Kremi

Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından korunmamızı sağlayan güneş kremleri ve güneş ışınları hakkındaki sıkça karşılaştığımız sorulara yanıt verdik.

Şimdi en iyi güneş kremleri konusunda tavsiyelerimize göz atalım;

  • Solante Pigmenta

Hassas ciltler için tasarlanmış olan Solante Pigmenta koku içermeyen özel bir kremdir. Kullanıldıktan hemen sonra cildinize parlaklık ve canlılık kazandıran bu güneş kremi, sağladığı yüksek kapatıcılık etkisi sayesinde kullanıcılarının takdirini kazanıyor. SPF 50 güneş kremi, leke oluşumunu engelleyici etkisiyle en iyi güneş kremleri sıralamasında birinci sırada yerini alıyor. Ürün bunun yanı sıra cildin güneş ışınlarından kaynaklanan kalıcı hasarlarını önleyerek cildi rahatlatıyor ve besliyor. Cilt üzerinde düzensiz pigmentasyon oluşumuna da engel olmaya fayda sağlıyor.

  • La Roche-Posay

Suya, tere ve kuma dayanabilecek özellikte geliştirilen La Roche-Posay’in yüz için güneş kremi, cildi hem UV ışınlarına karşı koruyor hem de gelecekte meydana gelmesi muhtemel hasarların önüne geçiyor. Özellikle cilt alerjisine sahip kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilen güneş kremi, cilt üzerinde yağlanma yapmadan ve hiçbir şekilde iz bırakmayarak oldukça yoğun bir etki gösteriyor. Ayrıca oldukça hafif ve ağırlık hissi oluşturmayan yapısıyla da oldukça başarılı. Kullanan kişiler yapış yapış, yağlılık hissi bırakmamasından dolayı memnuniyetlerini ifade ediyorlar.

  • Vichy Ideal Soleil Dry Touch Güneş Kremi

Bize göre Vich Ideal Soleil Dry Touch, özellikle yağlı ciltlere karşı en iyi güneş kremleri arasında bulunuyor. Yüzde ve dekolte bölgesinde kullanımı oldukça uygun olan krem, etkisinin yüksek oluşu dolayısıyla sıklıkla tercih sebebi oluyor. Faktör değeri 50 olan bu krem, düzenli kullanıldığında cildinize profesyonel bir şekilde korunma sağlar. Yaşlanmayı geciktirme ve güneşten koruyucu özelliği bulunan krem, cildi hem daha parlak hem de daha elastik bir görünüme kavuşturmada etkilidir. Ürün miktarı ise 50 ml’dir.

  • The Organic Pharmacy Celluar Protection

Fiyatının pahalı oluşuyla dikkat çeken The Organic Pharmacy Celuuar Protection güneş kremi, yalnızca cildinizi zararlı güneş ışınlarına karşı korumakla kalmayıp kırışıklıkların önüne geçerek yaşlanmayı da geciktiriyor. Kullanıcılarından büyük övgü alarak tercih edilen ürün, cilde derinlemesine nüfuz ederek gündelik nemlendirici niyetine de rahatlıkla kullanılabiliyor. Cilt üzerinde güneşin etkisiyle meydana gelen kırışıklıkların oluşmasını önlemekte etki gösteren bu ürün cildinizin yumuşacık olmasını sağlıyor. Cilt canlandırıcı etkisi ile cildin güçlenmesine katkıda bulunuyor.

  • Sebamed Güneş Kremi

En iyi güneş kremi listemizin vazgeçilmezlerinden bir diğeri de Sebamed güneş kremidir. İçeriğindeki pro-vitamin B5, E vitamini ve Bisabolol gibi bileşenler sebebiyle cildi yeniliyor, besliyor ve hassasiyeti ortadan kaldırıyor. Suya karşı dirençli yapıda imal edilen bu ürün, ciltte yapışkanlık bırakmaması özelliği ile de çok seviliyor. Sebamed, dermatolojik açıdan test edilerek içeriğinde paraben, parafin, paba, peg, yağ ve alkol barındırmıyor, böylelikle cilt sağlığını bütünüyle koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir