İstanbul’da bir ağaç devrildi! Turistler ölümden kıl payı kurtuldu.

Sultanahmet’te yaklaşık 30 kişilik bir turist grubu ölümden döndü. Sabah saatlerinde meydana gelen olayda, at kestanesi ağacı aniden devrildi. Turistler, ağacın devrilmesini son anda fark ederek korku dolu anlar yaşadılar.

Olay anında çıkan gürültüyü duyan turizmci Mehmet Aktaş, turistleri uyardı. Bu uyarı üzerine turistler hızla kaçarak devrilen ağacın altında kalmaktan son anda kurtuldular.

Olay sırasında bazı turistlerin sırt ve kollarına dal çarptığı için hafif sıyrıklar oluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri haber alır almaz devrilen ağacı keserek kaldırdılar.

Turizmci Mehmet Aktaş, ağacın devrileceğini anlayarak turist rehberini uyardığını belirtti. Turistlerin kıl payı kurtulduğunu söyleyen Aktaş, bazılarının kollarında sıyrıklar oluştuğunu ifade etti.

Olayı gören bir diğer kişi olan Mesut Ersari, ağacın aniden devrildiğini ve turist grubunun rehberinin kaçmalarını söylediğini aktardı. Ersari, ağacın sadece 2 saniyede devrildiğini sözlerine ekledi.

Ağacın devrildiği sırada orada bulunan Berkan Peker ise ağacın çok eski ve çürümüş olduğunu belirtti. Peker, ağacın altından bir grup geçtiğini ve eğer daha hızlı düşseydi insanların altında kalabileceğini söyledi. Neyse ki, ağaç yavaşça düştü ve kimsenin zarar görmediğini ifade etti.

Olayın haber kaynağı Demirören Haber Ajansı (DHA) olarak belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir