İYİ Partili Erel, Tanrıkulu’nun iftiralarına sert bir şekilde tepki gösterdi! Bu, gaflet ve ihanettir!

İYİ Parti’nin 27. Dönem Milletvekili olan Avukat Ayhan Erel, Sezgin Tanrıkulu’nun TSK’ya yönelik iftira dolu sözlerine sert tepki gösterdi. Erel, “Herkesin saygı duyduğu, sevgi duyduğu ve ona hürmet ettiği askerlerimize bu şekilde ifadelerde bulunmak gaflettir, ihanettir, bunun olmaması lazım.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin 27. Dönem Milletvekili olan Avukat Ayhan Erel, tv100’de katıldığı programda Sezgin Tanrıkulu’nun TSK’ya yönelik iftira dolu sözlerine sert eleştirilerde bulundu.

Ayhan Erel’in açıklamalarından satır başları:

“AK Parti’den ayrılan seçmenler İYİ Parti’ye gelmek üzereyken, Tanrıkulu ve diğer arkadaşların bu sözleri geriye dönmelerine sebep oldu. Atatürk’ün partisi olan ve milliyetçilik ilkesine sahip olan bir partinin üyesi olan bir kişinin ‘Peygamber ocağı’ olarak bildiğimiz Türk askeri nasıl böyle bir şey yapabilir? Bir şey söylediğinde bunu kanıtlamalısın. Bu tartışmalar CHP’yi daha da zayıflatıyor.

“BU ŞEKİLDE İFADELERDE BULUNMAK, GAFLETTİR, İHANETTİR”

Herkesin saygı duyduğu, sevgi duyduğu ve ona hürmet ettiği askerlerimize bu şekilde ifadelerde bulunmak gaflettir, ihanettir, bunun olmaması lazım. Bu durum CHP’yle birlikte hareket etmek isteyen diğer partilere de zarar veriyor. Türk milletinin %95’i PKK terörüne karşı kin ve nefret duygularıyla dolu, o zaman git HDP’de siyaset yap.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir