KKTC’den Türkiye ve Azerbaycan hakkında yapılan açıklama: Erdoğan ve Aliyev bizleri gururlandırdı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan TNS Haber Ajansı’na konuyla ilgili olarak Ertuğruloğlu tarafından değerlendirmeler yapıldı.

Ertuğruloğlu, “Türk Devletleri Teşkilatı’na üye ve gözlemci devletlerin bakanlarının doğal afet ve acil durum yönetimi ve ikinci toplantısının katılımcılarıyla yapılan toplantıda, dost ve kardeş Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in ‘etkinliğimizde Kuzey Kıbrıs bayrağı dalgalanmalıdır ve dalgalanacaktır’ sözleri bizi çok gururlandırdı” ifadesini kullandı.

Aliyev’e yapılan açıklama için Ertuğruloğlu, şükranlarını dile getirerek, “Köklü bir Türk çınar ağacının dalları olan ülkelerin işbirliği ve dayanışmasıyla çok yol kat edeceğiz. Bu açıklama, mücadelemize daha da güç katacaktır. Haklı mücadelemize verdikleri destekten dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Türk Devletleri Teşkilatı’nın desteğiyle güçleneceklerini belirten Ertuğruloğlu, KKTC’nin tanınması yolunda destek veren herkese teşekkür etti. “Tek millet üç devlet olarak büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir