Küçükçekmece’de Sel Felaketi Sonrası Yaralar Sarılmaya Başladı

İkitelli Mehmet Akif Mahallesi’ndeki evler, selin etkisiyle sular altında kaldı. Bölgede onarım çalışmaları devam ederken, bir vatandaş olay anını anlattı ve “Kendimi merdivenlerden zor attım” dedi.

İstanbul geçtiğimiz günlerde sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Sel felaketinde 2 kişi hayatını kaybetti ve vatandaşlar yaralarını sarmaya devam ediyor.

Selin büyük hasara yol açtığı Küçükçekmece İkitelli Mehmet Akif Mahallesi’nde derenin taşması sonucu birçok ev sular altında kaldı. Onlarca ev kullanılamaz hale geldi ve mahalle sakinleri evlerini tahliye etmeye ve kurtarabilecekleri eşyaları kurtarmaya çalışıyor. Belediye ekipleri de kullanılamayacak durumda olan eşyaları kamyonlarla alarak atık deposuna götürüyor.

Selde evi kullanılamaz hale gelen Ayfer Lata, selin aniden geldiğini ve kendini evin merdivenlerinden zorla dışarı attığını söyledi. Ev zaten bodrum kat olduğu için hiçbir şey kullanılabilir durumda değil. Su birinci kata kadar çıktı ve her yer göle döndü. Şu anda burası hijyenik olmayan bir bakteri yuvası durumunda. Ama kurtarabileceğimiz eşyaları az da olsa çıkarmaya çalışıyoruz. Şu an geceleri oğlumun evinde kalıyorum, gündüz de gelip burada yapabildiğimiz kadar temizlik yapmaya çalışıyoruz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir