Mahkeme, milli voleybolcu Hande Baladın’ı korkunç sözlerle tehdit eden sanık hakkında kararını vermiştir.

Milli voleybolcu Hande Baladın, sosyal medya hesabı üzerinden tehdit mesajları aldığını iddia etti. Mustafa Neşeli adlı şahıs, Baladın’a arabanın taranacağı ve yüzüne asit atılacağı şeklinde tehdit içeren mesajlar gönderdiği iddiasıyla yargılanıyor. İlk duruşmada Neşeli’nin tahliyesine karar verildi ve akıl sağlığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altına alınmasına karar verildi. Dosya aynı zamanda uzlaştırma bürosuna gönderilecek.

Mustafa Neşeli, Hande Baladın’a yönelik tehdit içeren paylaşımlar yapmıştı. Ancak Baladın, şikayetçi olmadığı için Neşeli’nin tehditlerine karşı korkmadığını belirtti. Neşeli, Baladın’a hem tehditlerde bulunmuş hem de kendisini saf bir aşık gibi göstermiştir. Ancak Baladın, Neşeli’nin tehditlerinden korkmadığını ve intikam almadan ölüm olmayacağını söylemiştir.

Bu olay üzerine Hande Baladın, can güvenliği endişesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık da Neşeli’nin “Kadına karşı tehdit” suçundan cezalandırılmasını talep etti. İlk duruşmaya Neşeli SEGBİS ile katıldı, ancak Baladın duruşmada yer almadı. Duruşmada, tarafların avukatları ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Mahkeme, Neşeli’nin tutukluluk halinin devam etmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yazı yazılmasına karar verdi. Neşeli’nin 11 Eylül’de hastaneye randevusu olduğu belirtildi. Neşeli, kimlik sorgusunda bipolar hastası olduğunu ve reklamlardan rahatsızlık duyduğunu belirtti. Ancak mahkemede özür dileyerek tahliyesini talep etti.

Baladın’ın avukatı ise Neşeli’nin tutukluluk halinin devam etmesini istedi ve tehdit içeren ses kayıtlarını dosyaya sunacaklarını belirtti. Aile Bakanlığı avukatı da sanığın cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, Neşeli’nin savunmasının alınmış olması ve beklenen gayenin gerçekleşmiş olması nedeniyle tahliyesine karar verdi. Ancak akıl sağlığının tespiti için hastaneye gözlem altına alınmasına karar verildi. Dosya aynı zamanda uzlaştırma bürosuna gönderilecek. Duruşma ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir