Milli Voleybolcu Hande Baladın’a Tehdit Mesajları Gönderen Sanık Hakim Huzurunda Duruşmaya Çıktı

Sosyal medya üzerinden Milli Voleybolcu Hande Baladın’a tehdit mesajları gönderdiği iddia edilen sanık, hakim karşısına çıktı. Mahkeme, sanığın serbest bırakılmasına, akıl sağlığının değerlendirilmesine ve dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine karar verdi.

Sosyal medya üzerinden Milli Voleybolcu Hande Baladın’a ‘Suratına asit atacağım’, ‘Arabanı tarayacağım’ şeklinde tehdit mesajları attığı iddiasıyla tutuklanan Mustafa Neşeli’nin yargılanmasına başlandı. İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mustafa Neşeli, avukatı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu. Mahkemeye katılmayan müşteki Hande Baladın’ı ise avukatı temsil etti.

“Duyduklarımdan dolayı üzgünüm, Hande Baladın’dan özür diliyorum”

Duruşmada kimlik tespiti yapılan sanık Mustafa Neşeli, “Sosyal medyada karşıma çıkan reklamlardan rahatsız olduğum için ilgili firmayı aramaya çalışırken firma reklam yüzü olan Hande Baladın’ı gördüm. Reklamları engellemek amacıyla kendisiyle iletişime geçmeye çalıştım. Bu süreçte bir yakınlık hissi oluştu. Müştekiyle ne önceden ne de sonrasında yüz yüze temasımız oldu. Kendisini tanımıyorum. Bana özel nitelikte bilgiler paylaştığı oldu. Firma binasına gittiğimde içeri alınmadım, güvenlik görevlileriyle görüştüm. Ben bipolar hastasıyım ve yazdıklarımdan dolayı pişmanım. Hande Baladın’dan özür diliyorum. Serbest bırakılmamı ve beraatimi talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Müşteki avukatı ise mahkemede, “Müşteki sporcu olduğu için yoğun maç programı nedeniyle duruşmaya katılamamıştır. Şikayetçiyiz. Sanığın ruh sağlığının değerlendirilmesi için hastaneye sevk edilmesini ve tutukluluğunun devam etmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı ise, sanığın adli kontrol tedbirlerinin yeterli olmadığı gerekçesiyle tutukluluğun devam etmesini talep etti.

Akıl sağlığının değerlendirilmesi yapılacak

Ara kararını açıklayan mahkeme, tutukluluğun amacına ulaştığını ve savunmasının alındığını belirterek sanığın serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sanığın gözlem altına alınması için yazı yazılmasına hükmetti. Ayrıca, dosyanın işlemlerinin devamı için Uzlaştırma Bürosu’na gönderilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Mustafa Neşeli’nin zincirleme şekilde ‘silahla tehdit’ suçundan 2 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istendi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir