Ramazan Bayramı’nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Olacak! Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı – İşte Detaylar

Son dakika bir haberle daha karşınızdayız! Ramazan Bayramı’nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı ve 20 Nisan Perşembe saat 00.00’dan 24 Nisan Pazartesi saat 07.00’ye kadar yap-işlet-devret projeleri hariç, otoyollarla birlikte 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ücretsiz olacak.Ayrıca, Marmaray, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Başkentray ve İzban seferleri ile belediyelerin yürüttüğü toplu taşıma hizmetleri de 21 Nisan saat 00.00’dan 23 Nisan saat 24.00’e kadar ücretsiz olacak.

Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz olan köprü ve otoyollar hangileridir?

Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı ve 20 Nisan Perşembe saat 00.00’dan 24 Nisan Pazartesi saat 07.00’ye kadar yap-işlet-devret projeleri hariç, otoyollarla birlikte 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ücretsiz olacak.

Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz olan toplu taşıma hizmetleri hangileridir?

21 Nisan saat 00.00’dan 23 Nisan saat 24.00’e kadar, Marmaray, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Başkentray ve İzban seferleri ile belediyelerin yürüttüğü toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak.

Bu karar sadece Ramazan Bayramı boyunca mı geçerli olacak?

Evet, bu karar sadece Ramazan Bayramı boyunca geçerli olacak.

Yap-işlet-devret projeleri de dahil mi?

Hayır, yap-işlet-devret projeleri dışında ücretsiz olacak.

Bu kararın amacı nedir?

Bu karar, Ramazan Bayramı sırasında vatandaşların daha rahat bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için alınmıştır.

Sonuç olarak, Ramazan Bayramı boyunca köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Ayrıca, Marmaray, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Başkentray ve İzban seferleri ile belediyelerin yürüttüğü toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak. Bu karar sadece Ramazan Bayramı boyunca geçerli olacak ve yap-işlet-devret projeleri dışında ücretsiz olacak. Bu kararın amacı, vatandaşların daha rahat bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir