Tanrıkulu’na göre CHP’li Tanrıkulu tarafından yapılan çirkin iftira! TSK, 15 köylüyü helikopterden attı

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne skandal sözlerle iftira attı. Tanrıkulu, “TSK, 15 köylüyü helikopterden attı. TSK, köyleri yaktı, bombaladı” şeklinde konuştu.

Terörist cenazesine katılan ve İHA ve SİHA’lara karşı çıkan CHP’nin Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bir kez daha skandal bir açıklama yaptı. Tanrıkulu, katıldığı bir televizyon programında FETÖ ve PKK’nın kara propagandalarına sığınarak, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saldırdı.

Sezgin Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 15 köylüyü helikopterden attığı, köyleri yaktığı ve bombaladığı iftirasını attı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ni sorgulayacaklarını belirten Tanrıkulu, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden muaf değil, bizler milletvekiliyiz. Bunları sorgularız. TSK üzerinden bu tür şaibelerin ortadan kalkması için bunu sorarız” dedi.

Canlı yayında gazeteci Fuat Uğur’ün, “Terör örgütü PKK’yı eleştirdiğinizi görmedik” sözlerine ise cevap vermeyerek, alçak iftiraları için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararını destek gösteren Sezgin Tanrıkulu’na stüdyodan, “Yazıklar olsun, bu bir de CHP’li vekil. TSK’ya iftira atıyor” tepkisi geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir