Yapımı Çok Kolay, Muhteşem Örgü Modeli

Örgü modelleri içerisinde yapımı çok kolay muhteşem bir örgü modelini sizlere tanıtacağım. Alize marka “Burcum Batik” ipini kullanarak bu modelin aynısını yapabilirsiniz. Modelin kendini gösterebilmesi ve daha güzel olması için “6 numara kalın örgü şişi” kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu ip ile hırka, yelek veya çanta yapabilirsiniz.

Yapımı Çok Kolay Muhteşem Örgü Modelinin Yapım Aşamaları:

Yapımı Çok Kolay Örgü Modeli

İlk aşamamızda örgümüz için ilmek atmamız gerekmektedir. Aşağıda bıraktığım fotoğraftaki gibi ilmek atmaya başlayabilirsiniz. Yazının en altındaki videoyu izleyerek adım adım en kolay örgü modelinin nasıl örüleceğini izleyebilirsiniz.

Örgü İlmeği Atma

Yakaşık olarak 14 adet ilmek attıktan sonra, yavaş yavaş sıra oluşturmanız gerekecektir. İlk sırayı oluştururken modele başlanmaz; daha sonrasında başlanır. Bir başka tabirle ilk önce lastik modeli örülür. Lastik model örülürken ise bir ters, bir düz şeklinde ilerlemeniz gerekecektir.

İlk sıra örüldükten sonra, artık modelin örme işlemine başlanır. İkinci sıradan itibaren modeli örmeye başladığınızı göz önünde bulundurursak, dikkat etmeniz gereken nokta örgüye düz tarafından başlamak olacaktır. Eğer ipiniz sol tarafta ise, örgünün düz tarafından örüyorsunuz anlamına gelir. Ama örgü ipiniz sol tarafta ise, örgünün ters tarafından örüyorsunuz anlamına gelir.

Bunun gibi tüm detayları öğrenerek örgü modelini tamamlamak için aşağıdaki videoyu izleyiniz. Ayrıca Youtube’de “Ayşe’nin Örgüleri” kanalına abone olup bildirimleri de açarsanız, birbirinden güzel örgü modellerinin videolu anlatımlarını izleyebilirsiniz.

 

Örgü örmek, sevgi katılarak yapılan bir iştir. Bundan dolayı, öncelikle bir modeli yapmaya karar vermeden görüntü olarak hoşunuza gitmesi gerekir. Aksi taktirde sıkılarak hemen yarıda bırakırsınız, vazgeçersiniz.

Şimdiden hepinize kolay gelsin 🙂

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir