4 Malzeme ile Evde Raffaelo Tarifi

Evde raffaelo tarifi ile karşınızdayım. Raffaelo sevenler burdamı? Raffaelo sevmeyen yoktur sanırım. Sadece dört malzeme ile evde kolayca aynısını yapabileceğinizi biliyormuydunuz? Bu enfes tarifi hemen sizinle paylaşmak istiyorum. Hindistan cevizi sevenler için muhteşem bir atıştırmalık. Haydi şimdi tarife geçelim.

Raffaelo Malzemeleri

İçi için:
100 g süt reçeli
250 g vanilyalı gofret
50 g Badem

Dışı için:
100 g Hindistan cevizi
50 g süt reçeli

Eli Islatmaya:
20 g sıvıyağ

Evde Raffaelo Yapımı

İlk aşamada gofretimizi robotan geçirdikten sonra derin bir kaseye alıyoruz. Üzerine süt reçelini yavaş yavaş yedirerek döküyoruz. Gofret karışımımızı güzelce karıştırdıktan sonra elimizi sıvı yağa batırıyoruz ve ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp ortasını elimizle hafif açıp badem yerleştiriyoruz. Badem koyduktan sonra uçlarını birleştiriyoruz. Servis tabağına alıyoruz (24 tane elde ettim).

Aynı işlemi bütün karışımımız bitene kadar uyguluyoruz ve hepsini yarım saat buzdolabına veriyoruz (süt reçeli donsun diye). Toplarımız donduktan sonra dışı için önce Süt reçeline batırıp sonra Hindistan cevizine buluyoruz. Raffaelo toplarımızın dolapta bir saat kadar dinlendikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz kahvenin yanında çok güzel oluyor tavsiye ederim.

Not:

İçi için: Eğer topları çabuk yuvarlayamayorsanız ara ara yarım tatlı kaşığı süt reçeli tekrar ekleyebilirsiniz (Gofret ile süt reçeli çabuk donduğu için).
Dışı için: süt reçeline sadece batırın çok olursa hindistan cevizi tutmaz (ben küçük süzgeçle önce süzdüm).

Buzdolabı aşamalarını ihmal etmeyin.

4 Malzeme ile Evde Raffaelo yapımı
4 Malzeme ile Evde Raffaelo yapımı

Tarif ve fotoğraf için lezzetliidunyam adlı instagram kullanıcısına çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir