Anladığım kadarıyla, MİT TIR’ları davasında Enis Berberoğlu’na verilen kararı Türkçe olarak yeniden yazmanızı istiyorsunuz. İşte yeniden yazılmış hali: Enis Berberoğlu’na MİT TIR’ları davasında verilen karar.

İstanbul’da yapılan duruşmada, MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili görüntülerin yayınlanmasına ilişkin Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeni bir gelişme yaşandı. CHP’li Enis Berberoğlu hakkındaki yargılama, yeniden milletvekili seçilerek dokunulmazlık kazandığı gerekçesiyle durduruldu.

Yargıtay’da bozulan MİT tırları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin yeniden görülen davada, Enis Berberoğlu hakkında milletvekili seçilmesi gerekçesiyle yasama dokunulmazlığı kaldırıncaya kadar yargılamanın durmasına karar verildi. Mahkeme, karar kesinleştiğinde Berberoğlu’nun yasama dokunulmazlığının kaldırılması için Adalet Bakanlığı’na yazı yazılarak fezleke düzenlenmesine de hükmetti. Diğer sanık Erdem Gül hakkındaki dosya ise ayrıldı.

Duruşma, bugün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşti. Erdem Gül duruşmaya katılırken, Enis Berberoğlu ise katılmadı. Berberoğlu’nu avukatları temsil etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir