Bursa’da, 3 ay önce kaybolan Otçu Kadri’nin ölü bedeni Uludağ’da bulundu.

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Kaplıkaya Mahallesi’nde yaşayan ve çevresinde ‘Otçu Kadri’ olarak tanınan Kadri Fidan, 1 Haziran sabah saatlerinde Uludağ’ın eteklerine şifalı bitki toplamak için çıktı. Ancak Fidan geri dönmedi ve ailesi bir gün sonra polise kayıp başvurusunda bulundu. Bir ay süren arama çalışmaları sonuçsuz kalınca, Kadri Fidan’ın arama çalışmaları sonlandırıldı.

Zeyniler Mahallesi’nden Uludağ’ın Bakacak mevkisine doğa yürüyüşüne çıkan Cafer Türe, ormanda bir erkek cesedi buldu. Olay yerinden telefon çekemediği için Türe, çekim yapabilen bir bölgeye gidip 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Polis ekipleri Zeyniler Mahallesi’ne gelerek Türe ile iletişim kurdu ve ateş yakarak çıkardığı duman sayesinde yerini tespit etti.

Bu gelişmeler üzerine Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), AFAD ve ANDA Arama-Kurtarma ekipleri olay yerine giderek inceleme yaptı. İncelemede, cesedin üzerinden Kadri Fidan’ın kimliği çıktı ve ayrıca Fidan’ın kaybolduğu günkü kıyafetlerinin cesedin üzerinde olduğu belirlendi. İnceleme sonrasında cesedin ekipler tarafından yaya olarak indirileceği bildirildi.

Yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşün ardından Kadri Fidan’ın cansız bedeni Uludağ’dan indirildi. Fidan’ın cenazesi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Cafer Türe (40), Kadri Fidan’ı bulduğunu belirterek, daha önceden spor amaçlı olarak defalarca Uludağ’a çıktığını ve bu sefer de spor yapmak için çıktığını söyledi. Türe, “Uludağ’ın zirvesine çıkarken karşıma çıktı. Ben de vatandaşlık görevimi yaptım ve ekiplere haber verdim. Ateş yakıp duman çıkardık ve ekiplere yerimizi belirttik. Duman sayesinde bizi buldular. İnsanlık görevimizi yerine getirdik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir