Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Stefan Kuntz ve Abdullah Avcı hakkında açıklama

Japonya ile 12 Eylül Salı günü hazırlık maçında karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, Hollanda’ya gelerek maç öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, AA muhabirine özel açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi, Ermenistan ile alınan beraberlik sonucuna üzüldüklerini belirtti. Ancak bu maçın artık geride kaldığını ve hedeflerine odaklandıklarını söyledi. Ermenistan galibiyetinin 2024 Avrupa Şampiyonası için büyük bir avantaj sağlayacağını ancak istedikleri gibi sonuç alamadıklarını ifade etti. Ancak hedeflerinden sapmadıklarını ve aynı ciddiyetle üç maçlarını oynayacaklarını vurguladı. Ekim ayında önce Hırvatistan, daha sonra Letonya ile karşılaşacaklarını ve gerekli sonuçları alarak Avrupa Şampiyonası’na katılacaklarına inandığını söyledi.

Başkan Büyükekşi, Stefan Kuntz ile yolların ayrılacağı ve Abdullah Avcı’nın göreve geleceği iddialarının doğru olmadığını belirtti. Maçtan sonra yaptığı açıklamaların yeterli olduğunu ve şu anda Stefan Kuntz ile yollarına devam ettiklerini söyledi. Hırvatistan maçında da Kuntz’un takımın başında olacağını ifade etti.

Mehmet Büyükekşi, A Milli Takım’ın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasının ev sahibi Almanya ile Kasım ayında dostluk maçı yapacaklarını söyledi. Milli takımın, EURO 2024’e en iyi şekilde hazırlanmak için önemli rakiplerle maçlar oynayacağını ve bu maçları başarılı bir şekilde tamamlayacaklarını belirtti. Kasım ayında Almanya ile dostluk maçı yapmayı planladıklarını ve kendi oyuncularının daha güçlü takımlar karşısında neler yapabileceklerini görmek istediklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir