Diş Macunu ile Burnunuzdaki Siyah Noktalarını Gidermek İçin Bunu Yapın

Pek çok kişi, özellikle kadınlar, diş macunu ile burundaki siyah noktaların nasıl giderileceğini öğrenmek istiyor. Eğer bunu siz de istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Diş macunu ile burundaki siyah noktaların nasıl giderileceğini ayrıntılı olarak öğrenmek için bu makaleyi sonuna kadar dikkatlice okuyun.

Dişlerinizi ve ağzınızı bakterilerden temizlemeye yardımcı olan aynı bileşenlerden bazıları, gözeneklerinizde sıkışabilecek fazla yağı da temizleyebilir. Siyah noktalar cildinizde kir tutmuş gibi görünse de aslında içten dışa doğru gelişir ve sivilcelerin habercisidir.

Naneli Diş Macunu, siyah noktaların giderilmesinde çok faydalı olarak kabul edilir. Diş macunundaki nane, tıkanmış gözenekleri açar ve ayrıca mevcut olabilecek tüm bakterileri öldürür. Şimdi diş macunu ile burnunuzdaki siyah noktaları nasıl çıkaracağınızı görün:

Diş Macunu ile Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir:

  • Burnunuzda siyah noktaların bulunduğu yerlere diş macunu sürün ve beş dakika kurumasını bekleyin.
  • Şimdi birkaç damla su uygulayın ve dairesel hareketlerle birkaç dakika masaj yapın.
  • Suyla yıkayın ve bölgeye bir buz küpü sürün.
  • Bunu her gün tekrarlayın.
  • Diş macununu kullandıktan sonra cildinizi iyice nemlendirin.

Siyah noktaları ciltten uzaklaştırdıktan sonra, tüm yüzünüzü biraz ılık su ile yıkayın, pamuk ile kurulayın ve sivilceler için bir kurutma jeli veya akne oluşumunun fazla görüldüğü yağlı ciltler için nemlendirici jel uygulayın.

Tüm bu işlemlerden sonra cilt lekelenebileceği için güneşe çıkmanız önerilmez. Ayrıca yüzde kalıcı iz kalmaması için profesyonel bir cilt temizleyiciyi tercih edebilirsiniz.

Burundaki siyah noktalar için günlük tedavi:

Siyah nokta ve sivilce tedavisi, cildin yağlılığını kontrol etmeyi ve görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Bunun için cildi günlük olarak temizlemeli ve tonlamalı, ayrıca bileşiminde bir losyon veya yağ olmadan güneşten koruma ve nemlendirme yapmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İğdenin Faydaları Nelerdir, Nasıl Yenir? İşte İbrahim Saraçoğlu'nun İğde Kürü

Siyah nokta ve sivilcelerin evde tedavisi, yağ ve şeker açısından zengin gıdaların tüketiminden kaçınmak, meyve ve sebze yemeyi tercih etmek ve günde yaklaşık 2 litre su içmek gibi gıda bakımını da içerir.

İlginizi Çekebilir: 

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Evde Elma Sirkesi Tarifi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.