MSB’den, TSK’ya söyleyen CHP’li Sezgin Tanrıkulu’na sert yanıt!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerine karşı mücadelesini uluslararası hukuk ve milli, manevi, insani değerler çerçevesinde sürdüreceğini vurguladı.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Asil milletimizin bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, ülkemizin huzur ve güvenliği ile bölgemizin, dünyanın ve tüm insanlığın barış ve istikrarına katkı sağlamak için tüm terör örgütlerine karşı büyük bir özveri ve fedakarlıkla mücadele etmektedir.” denildi.

Mehmetçiğin tüm faaliyetlerinin uluslararası hukuka uygun, tüm dünyanın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde icra edildiği belirtilen açıklamada, terör örgütlerinin insanlık dışı saldırılarına tepki gösteremeyenlerin terör örgütünün farklı konulardaki alçakça yalanlarını sahiplenerek Türk ordusuna iftira attığı ifade edildi. Bu iftiraları atanların en hafif tabiriyle gaflet ve delalet içinde oldukları vurgulandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm bu hezeyanlara ve kara propaganda çabalarına rağmen terör örgütlerine karşı mücadelesini uluslararası hukuk ve milli, manevi, insani değerler çerçevesinde azim ve kararlılıkla sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “TSK’nın terör örgütlerine karşı mücadelesi uluslararası hukuk ve milli, manevi, insani değerlerimize uygun olarak devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu ise katıldığı bir canlı yayın programında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik mesnetsiz iftiralar ortaya atmıştı. Tanrıkulu, TSK’nın köylülere saldırdığını, köyleri yaktığını ve bombaladığını iddia etmişti.

Muhammet Arif Güreli
Haber7.com – Editör

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir