Türk Büyükelçilik atamaları Resmi Gazete’de duyuruldu! Rusya ve Ukrayna’ya yeni diplomatlar gönderildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Büyükelçilik atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu karara göre, Türkiye’nin Rusya Büyükelçiliğine Tanju Bilgiç, Ukrayna Büyükelçiliğine ise Mustafa Levent Bilgen atandı. Ayrıca, Polonya Büyükelçiliğine Rauf Alp Denktaş, Fas Büyükelçiliğine Mustafa İlker Kılıç ve Burundi Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Alp Işıklı atandı.

Tanju Bilgiç, 1971 yılında Gümüşhane’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başladı ve çeşitli görevlerde bulundu. 2016-2021 yılları arasında Belgrad Büyükelçisi olarak görev yaptı. Nisan 2021’de Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü olarak atandı ve Mart 2023’ten itibaren Bakanlık Enformasyon Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Mustafa Levent Bilgen, 1966 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Dışişleri Bakanlığı’na girdi ve çeşitli görevlerde bulundu. 2014-2016 yılları arasında Abu Dabi Büyükelçisi olarak görev yaptı. Şu anda Dışişleri Bakanlığı Müşaviri olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: Haber7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir