Kahve ile Beyaz Saçlara Kesin Çözüm! Beyaz Saç Sorununa Son Verecek Yöntem

Kahve kullanarak uygulayacağınız bu yöntem, beyaz saç sorununa kesin çözüm olacak; saçlarınız siyahlaşacak ve bir daha asla başka bir tarif kullanmayacaksınız. Kahve, saçınızın doğal olarak koyulaşmasına yardımcı olur. Bu yazımızda saçlarınızı nasıl siyah renge dönüştüreceğinizi ve beyaz saçları yok etmek için kahve ile nasıl bir tarif yapacağınızı öğreneceksiniz.

Kuru, gözenekli ve kötü işlem görmüş saçlardan yakınıyorsanız ve kimyasal saç maddelerinden uzak durmak istiyorsanız, saçınızı yeniden güçlendirmek için evinizde doğal bir reçete yapmayı öğrenmeniz gerekiyor. Size güzel bir haberim var; saçınızı doğal olarak güçlendirmek için ev yapımı bir boya ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Saç boyaları, uzun vadede sağlığa çok fazla zarar verebilir. Özellikle çeşitli kanser türlerinin gelişiminden sorumlu olan nitrozaminlere neden olabilecek 5.000’den fazla kimyasal bileşik kombinasyonunu içerir.

Daha doğal bir karışım ile elde edeceğiniz saç boyaları ve diğer her şey sağlığınız için daha iyi olacaktır. Bundan dolayı saçınızı kahve ile koyulaştırmayı deneyin ve birçok kimyasal bileşiğe böylelikle veda edin. Böylelikle zamandan ve paradan tasarruf etmenin yanı sıra sağlığınızı da korumuş olursunuz.

Beyazlayan saçlar eski rengine döner mi, eğer beyaz saç sorununuz genetik ya da kalıtsal etkenlerden kaynaklı ise dönmesi zordur. Fakat sizlere verdiğimiz tarifteki kahve kürünü devamlı olarak uygulayarak beyaz saçlarınızın koyulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz saçlar nasıl yok edilir, kalıcı olarak yok edilmesi için mutlaka uzmanlara danışılmalıdır. Ancak yazımızdaki kahve kürünü uygulayarak geçici olarak da olsa beyaz saçlarınızı yok edebilirsiniz.

Saçlar neden beyazlar, yaşlanmaya bağlı olarak insan vücudunda saç renginin korunmasını sağlayan melanin adlı madde azaldığı için saç beyazlaması olur.

 

Kahve İle Beyaz Saçlara Kesin Çözüm

Kahve sadece güne başlarken içilen harika bir gıda değil, aynı zamanda saç boyası olarak kullanmak için mükemmel bir üründür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Vitamin Eksikliği Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Hatta dünya genelinde cilt ve dekorasyon alanında boya yapmak için kullanılan Annatto adlı madde kadar güçlüdür.

Kahve kürünü kullanarak saçınızda hoş bir kahve kokusu olmasının yanı sıra, beyaz saç tellerini bir renklendirici gibi kapatabilirsiniz. Ancak kahve ile elde edeceğiniz bu renklendiricinin etkisi sadece 2 ila 3 gün sürer, bu nedenle sık sık uygulamanız gerekir.

Beyaz Saçlara Son Verecek Kahve Kürü Tarifi

Malzemeler:

 • Kahve tozu: 6 çorba kaşığı
 • Su: 200 ml
 • Beyaz sirke: 2 çay bardağı
 • Saç kremi: 1 çay bardağı

İlginizi Çekebilir: Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Evde Elma Sirkesi Tarifi

Nasıl Yapılır:

 • Biraz sert kahve yapın; çaydanlıkta veya makinede yapılabilir. Oldukça güçlü ve saf olmalıdır.
 • Kahvenin tamamen soğumasını bekleyin, saç kreminizi alın ve soğuk kahve ile 2 yemek kaşığı öğütülmüş kahveyi karıştırın.
 • Saç temiz ve iyi taranmış halde saç kremini saç tellerine uygulayın ve 60 dakika etki etmesini bekleyin.
 • Durulamak için önce beyaz sirke kullanın.
 • Ardından karışımı saçlarınızdan tamamen çıkarmak için ılık suyla yıkayın;
 • Doğal olarak kurumasını bekleyin.
 • Bir süre sonra saçınızın daha parlak ve daha koyu olduğunu göreceksiniz.
 • Saçları kahve ile koyulaştırmak için bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Bu yazımızda sizlere kahve kullanarak beyaz saçlara kesin çözüm olarak sunulabilecek yöntemi anlattık. Google arama motorunda beyaz saç boyası, beyaz saç tedavisi, beyaz saçlar için şampuan, beyaz saçlara son, beyaz saçlara ne iyi gelir, beyaz saçlar için kür, beyaz saçlar ibrahim saraçoğlu terimlerini aratarak daha farklı sonuçlara da ulaşabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.